گالری نمایش‌دهنده نقاشی‌های «تهمینه میلانی» تذکر گرفت

شورای نظارت و ارزیابی فعالیت نگارخانه‌ها ضمن تذکر کتبی به گالری آریانا به دلیل سهل‌انگاری در انتخاب آثار نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی، تصمیم‌گیری درباره او را منوط به شکایت شاکی خصوصی و صاحب اثر دانست.

گالری نمایش‌دهنده نقاشی‌های «تهمینه میلانی» تذکر گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست شورای نظارت و ارزیابی فعالیت نگارخانه‌ها به منظور بررسی شائبه‌های درباره نمایشگاه نقاشی‌های «من دیگری» تهمینه میلانی در گالری آریانا، با حضور هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی، جمشید حقیقت‌شناس، محسن ناصریان، جمال عرب‌زاده و مژگان قدوسی (به عنوان نقاش)، الهه جواهری گالری‌دار و فروغ رستم‌زاده مسئول امور نگارخانه های اداره کل هنرهای تجسمی، روز گذشته (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت) در اداره کل هنرهای تجسمی برگزار شد.

شورا درباره کپی بودن آثار نمایشگاه «آن دیگری» مستفاد از ماده ٢ قانون آیین دادرسی مدنی، درخصوص داشتن سمت برای شاکی، تصمیم‌گیری را منوط به شکایت شاکی خصوصی و صاحب اثر دانست و درباره نحوه فعالیت گالری آریانا اعلام کرد که مدیر گالری آریانا، قواعد حرفه‌ای را در تشخیص اصالت و کیفیت آثار به درستی انجام نداده و رعایت نکرده است و به دلیل عدم دقت و سهل‌انگاری در انتخاب آثار در وهله نخست با توجه به سابقه پیشین گالری، بارعایت تخفیف، تذکر کتبی به وی داده و در پرونده گالری مذکور درج خواهد شد.

در پایان شورای نظارت و ارزیابی فعالیت نگارخانه ها از مدیران گالری‌ها درخواست کرد تا در تشخیص اصالت و کیفیت آثار، قواعد حرفه‌ای و هنری را رعایت و دقت عمل بیشتری به کار ببرند، زیرا که تاثیر یک بی‌دقتی و اشتباه، بازخوردهایی را از جمله بی‌اعتمادی جامعه هنری به یک گالری خاص و حاشیه‌سازی در عرصه هنرهای تجسمی را در پی خواهد داشت .

همچنین به اطلاع هنرمندان، گالری داران و اهالی رسانه و مخاطبان هنرهای تجسمی می‌رساند؛ صرفا اخباری که از سوی واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی ارسال می‌شود، اعتبار دارد و شایعاتی که در شبکه‌های اجتماعی و صفحات مجازی شخصی منتشر می‌شود، از نظر اداره کل هنرهای تجسمی فاقد اصالت و اعتبار است.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره موبایل یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش